Przejdź do treści Przejdź do lewego paska bocznego Przejdź do prawego paska bocznego Przejdź do stopki

Informacje

Kontakt do dzielnicowego

Kontakt do dzielnicowego został zaktualizowany. Obecnie za nasz rejon odpowiedzialny jest post. Dawid Chmielowiec. Kontakt: tel. +48 608 561 141, +48 47 83 21 160

16.03 Brak wody w Bosutowie

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach informuje odbiorców, że w dniu 16.03.2023 roku od godz. 08.00 do godz. 14.00 w miejscowościach … Bosutów: ul. Jana Matejki 4 wystąpią braki w dostawie wody spowodowane planowanymi pracami na sieci wodociągowej.

Jednocześnie informujemy, że czas wymknięcia sieci może ulec zmianie.
Prosimy o zgromadzenie zapasów wody oraz upewnienie się, że wszystkie kurki w domu są zakręcone (aby uniknąć ryzyka zalania, gdy zasilanie zostanie przywrócone).

Za utrudnienia przepraszamy.

Ostrzeżenie przed oszustami podającymi się za kierownictwo Policji

Szanowni Państwo,

przekazuję informację ze strony internetowej policja.pl – ostrzeżenie przed oszustwem (podszywania się pod kierownictwo policji).

Wiadomości tego rodzaju rozsyłane są także na adresy mejlowe w domenie zielonki.pl

“Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o nowym sposobie oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni maile podszywając się pod Komendanta Głównego Policji oraz wykorzystując wizerunek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a także innych jednostek Policji.

Z treści przesyłanych wiadomości wynika, że wobec osoby, która ją otrzymała toczy się postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa i powinna ona zapoznać się z zarzutami, które opisane są w załączniku. W załącznik należy kliknąć i pobrać go na swoje urządzenie. W rzeczywistości może to być złośliwe oprogramowanie, za pomocą którego internetowi oszuści będą mogli wykraść nasze dane.

W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości przestępcy podpisują się jako Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości – Adam Cieślak.

Oszuści podszywają się również pod Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka i wysyłają maile z załącznikiem rozpoznawanym jako dokument w formacie „pdf”.

Uważajmy, załącznik do takiej wiadomości może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia nas. Jej celem jest kradzież naszych pieniędzy.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli nawet popełniłeś czyn karalny to Policja NIGDY nie będzie kontaktować się z Tobą w tej sprawie poprzez pocztę elektroniczną.

Jeśli otrzymałeś podobną wiadomość na swoją skrzynkę pocztową warto to bezpośrednio zgłosić poprzez stronę internetową CERT.”

Plan dystrybucji preparatu ze stabilnym jodem na wypadek zdarzenia radiacyjnego

Na terenie gminy Zielonki w 27 punktach w razie zagrożenia radiacyjnego zostanie uruchomiona dystrybucja tabletek z jodkiem potasu. Dystrybucja preparatu będzie prowadzona wyłącznie po wydaniu decyzji przez stosowne władze. Na terenie naszego sołectwa wyznaczono dwa punkty dystrybucji:

Budynek OSP w Bosutowie, ul. Krakowska 46

Budynek Wielofunkcyjny , ul. Krakowska 20

Ulotka do leku: G.L. Pharma, 65 mg, tabletki

Więcej: Zielonki.pl

Przywrócenie trasy autobusu 297 na terenie Gminy Zielonek

Od dnia 29 sierpnia 2022 roku, zostaje przywrócony ruch na ul. B1 w Węgrzcach w związku z zakończeniem modernizacji przepustu stumyka Sudół.

  • Linia 297 zostaje przywrócona na stałą trasę na terenie Gminy Zielonki z obsługa przystanków jak przed zamknięciem ul. B1.
  • Na terenie Krakowa linia będzie nadal kursować po trasie tymczasowej, wynikającej z budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej.

Komunikat Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie