Przejdź do treści Przejdź do lewego paska bocznego Przejdź do prawego paska bocznego Przejdź do stopki

Gospodarka komunalna

Zbiórka choinek po świętach

Zbiórka naturalnych choinek pozostałych po świętach, odbędzie się w dniach 23 i 31 stycznia 2024 r. Mieszkańcy, będą mogli dostarczyć choinki we własnym zakresie do wyznaczonych miejsc w naszym sołectwie:

– przy boisku sportowym koło Domu Wiejskiego
– przy os. Mostostal na poboczu drogi
– Boleń – koło transformatora (na wprost posesji P. Mnich)

Pamiętaj o prawidłowym oznaczeniu koszy na śmieci

W związku z planowanymi kontrolami przydomowych koszy na śmieci, przypominamy o konieczności prawidłowego oznaczania pojemników zgodnie z zasadami zawartymi w uchwale Rady Gminy Zielonki z dnia 17 grudnia 2020 r. Zgodnie z jej zapisami kosze mieszkańców na odpady powinny być oznakowane czytelną informacją o przynależności do konkretnej nieruchomości zawierającej ulicę, numer domu i numer lokalu.

Zbiórka elektroodpadów – 10 maja

Elektroodpady należy wystawić w dniu zbiórki najpóźniej do godz. 8.00. Przypominamy, że do kategorii elektroodpadów zaliczamy: zużyte pralki, lodówki, komputery, telewizory, odkurzacze, żelazka, drobny sprzęt gospodarstwa domowego, wszelkiego rodzaju elektronika.

PSZOK w 2022 roku

Od 5 marca 2022 do 26 listopada otwarte będą Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów w naszej Gminie.Czynne są w każdą sobotę w godzinach 10:00 a 18:00.

Najbliższy punkt znajduje się przy boisku sportowym na ulicy B5 w Węgrzcach.

Aby oddać odpady należy okazać kartę do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Więcej informacji: zielonki.pl

Odbiór odpadów wielkogabarytowych WIOSNA 2022

29 marca 2022 odbierane będą odpady wielkogabarytowe w naszym Sołectwie. Należy je wystawić przed posesje w tym dniu najpóźniej do godziny 6:30 rano.

Odpady wielkogabarytowe to: stare meble, sprzęt RTV AGD (lodówki, pralki, piece kuchenne)

Odpadami wielkogabarytowymi nie są elementy budowlane i sanitarne takie jak: wanny, umywalki, drzwi, ramy okienne, kosiarki, motorowery.

Firmą świadczącą usługę wywozu odpadów wielkogabarytowych jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “TAMAX” Szczepan Cieślak z Sędziszowa, tel. +48 41 381 15 81