Przejdź do treści Przejdź do lewego paska bocznego Przejdź do prawego paska bocznego Przejdź do stopki

Wiadomości

Święto Matki Boskiej Zielnej

Przypadająca 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wiąże się nierozłącznie ze święceniem ziół. 
Stąd też i o tym święcie liturgicznym popularnie mówi się, że jest to dzień „Matki Boskiej Zielnej”. 
W tym dniu w parafii  św Andrzeja Boboli w Węgrzcach została   odprawiona uroczysta  msza święta   w intencji dziękczynienia za zbiory, o zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Sołectwa Bosutów – Boleń, która została  zamówiona od Koła Gospodyń Wiejskich. 
Warto podkreślić, iż  po raz pierwszy został  przygotowany  piękny, tradycyjny  wieniec dożynkowy , który  symbolizuje wszystkie zebrane plony oraz urodzaj. 
Tradycyjnie przekazy mówią iż  wiły go kobiety, najlepsze żniwiarki. Wieńce miały rozmaite kształty, wielkość, ozdoby. Czasem wieńcem żniwnym była cała, ścięta i przystrojona wstążkami przepiórka albo przybrany kwiatami pęk zboża. W wieńcu były zawsze nie młócone kłosy wszystkich zbóż: pszenicy.  
W ten szczególny sposób KGW chciało podziękować rolnikom, przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za ich ciężką pracę i codzienny trud pracy na roli.

Serdecznie dziękuje- strażakom OSP Bosutów, mieszkańcom sołectwa, naszym mamom, sympatykom, seniorom.

Zaproszenie

.. KGW Bosutow Boleń serdecznie zaprasza mieszkańców do kościoła w Węgrzcach na msze dziękczynna , dozynkowa , 15 .08.2023 godz 10 30

Nowy samochód OSP Bosutów

Ochotnicza Straż Pożarna w Bosutowie  informuje o realizacji zadania pn.: „dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4×4 (kategoria 2 uterenowiony) dla jednostki OSP Bosutów” dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zadanie zrealizowano w ramach “Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”.

Koszt zadania: 1 174 896,00 zł

Kwota dotacji: 460 000,00 zł

Adres strony internetowej: https://www.gov.pl/web/klimat
Adres strony internetowej: https://www.gov.pl/web/nfosigw
Adres strony internetowej: www.wfos.krakow.pl

Murawa na placu zabaw Bosutów z Wisły Kraków

Z inicjatywy Radnych Sołeckich Krzysztof Klimczak oraz Mirosław Franczyk boisko placu zabaw na osiedlu Bosutów zyskało nową murawę po której w roku 2023 biegali piłkarze Wisły Kraków i nie tylko.

Wymiana murawy wymagała sporego wysiłku fizycznego oraz organizacyjnego gdyż demontaż murawy na ul Reymonta 22 w Krakowie, przygotowanie terenu oraz ułożenie i podlewanie musiało być wykonane we własnym zakresie.Nie było tez kosztów trawy gdyż Wisła Kraków SA sprezentowała murawę.

Poniżej przesyłam kilka zdjęć z przebiegu całej operacji wymiany nawierzchni wraz z podziękowaniami dla Wszystkich starszych i młodszych uczestników.

Szkolenie Cyfrowy Senior

Pierwsza edycja szkolenia Cyfrowy Senior – Złap Zasięg! już za nami! która odbyła się w dniu 06.07.2023 👏🏼Dziękuję mieszkance sołectwa Pani Angelika Nash za organizację i szkolenie z obsługi smartfona, mediów społecznościowych i Internetu dla Seniorów

Podziękowania również w stronę Pana Wiesława Krawczyka za pomoc przy logistyce wydarzenia 🙌🏼Do zobaczenia na kolejnej edycji na jesień 2023👋🏼

Poniżej kilka zdjęć

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

Boże Ciało 2023

Dzisiaj nasze Panie z KGW, Druhowie z naszego OSP, dzieci komunijne i inni mieszkańcy aktywnie wspierali organizacyjnie uroczystość Bożego Ciała w Parafii Św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach.

Parafianie, Sołectwa Bosutów-Boleń tradycyjnie przygotowali cztery ołtarze.

Dzieło nie tylko wielu rąk, ale przede wszystkim dobrych serc

Serdecznie dziękujemy.